محصولاتي كه اشتباهي اختراع شدند!

 


بستني چوبي

اختراع بستني چوبي به سال 1905 بر مي گردد. ماجرا از اين قرار بود كه روزي پسر 11 ساله اي به نام فرانك اپرسون آبميوه خود را كه از پودر ميوه و آب درست شده بود، به همراه قاشقي كه براي هم زدن آن به كار برده بود در بيرون از خانه جا گذاشت. صبح فردا آبميوه يخ زده بود و به قاشق چسبيده بود. به اين ترتيب اولين بستني چوبي اختراع شد و فرانك بيست سال بعد اين اختراع خود را به ثبت رساند.

 


 


Rogaine (دارويي براي رويش مجدد مو) :


مشاهدات دانشمندان نشان مي داد كه بيماران مبتلا به فشارخون اگر از داروي لونيتن استفاده كنند موهاي ضخيم تر و پرپشت تري خواهند داشت و بدين ترتيب اين دارو براي درمان ريزش مو و رشد مجدد آن مورد استفاده قرار گرفت.

شيريني خشك (كوكي) با تكه هاي شكلات:

اين خوراكي خوشمزه اولين بار در مهمانخانه اي در ماساچوست ساخته شد. ويكفيلد صاحب اين مهمانخانه با آرد و تكه هاي شكلات دسري براي مهمان ها درست كرده بود اما شكلات ها كاملاً حل نشده بودند و چيزي شبيه كوكي هايي كه امروز مي شناسيم به وجود آورده بودند. البته ناگفته نماند مهمان ها اين دسر جديد را پسنديده بودند و از آن تعريف مي كردند (حق با آنها بود، نه؟)

 


 


مايكرويو:


در سال 1945 يكي از مهندسان كارخانه ريتون، پرسي اسپنسر، هنگام كار با لامپ هاي مگنترون (كه در سيستم هاي رادار نظامي به كار مي رود) متوجه شد كه شكلات داخل جيبش ذوب شده است. اسپنسركه پرتوهاي لامپ مگنترون را عامل ذوب شدن شكلات مي دانست تصميم به اختراع دستگاهي جديد به نام مايكرويو گرفت و بدين ترتيب اولين مايكرويو كه 5 فوت ارتفاع داشت (!) به وجود آمد.

 


 


آتش بازي:


مي گويند حدود2000 سال پيش يك آشپز چيني اشتباهاً زغال چوب، سولفور و نيترات پتاسيم را با هم تركيب كرد و در نتيجه چيزي شبيه آنچه امروز به عنوان آتش بازي مي شناسيم اتفاق افتاد. ناگفته نماند كه همه اين مواد امروزه در آشپزخانه ها ي ما پيدا مي شود.

 


 


صابون عاج (Soap lvory) :


ماجرا از اين قرار بود كه يكي از كاركنان كارخانه صابون سازي كه محل كار خود را براي صرف نهار ترك مي كرد دستگاه صابون سازي را به اشتباه روشن گذاشت غافل از اينكه اين اشتباه به يك اختراع جالب منجر خواهد شد. مرد كارگر به كارخانه بازگشت و ترس از توبيخ باعث شد كه قضيه را از ديگران پنهان كند و صابون هاي به ظاهر خراب را مخفيانه به فروش برساند. اما به زودي مشخص شد كه مشتري ها از مصرف اين صابون راضي بوده اند و مي خواهند دوباره از اين صابون ها استفاده كنند. بدين ترتيب كارخانه ساخت صابون هاي جديد را شروع كرد و ظرف مدت كوتاهي به شهرت جهاني رسيد.

 


 


خمير بازي (Doh Play):


اين تركيب غيرسمي به دست نمي چسبد و مي تواند چندين بار مورد استفاده قرار گيرد. اين وسيله بازي در ابتدا ماده اي انعطاف پذير وبتونه مانند بود و براي پاك كردن آثار زغال سنگ از كاغذديواري به كار مي رفت. پس از جنگ جهاني كه گاز طبيعي جاي زغال سنگ را گرفته بود و كاغذديواري هاي قابل شستشو به بازار آمده بود، كمپاني توليد كننده اين ماده كه خود را در معرض خطر ورشكستگي مي ديد به فكر راه چاره افتاد و محصولات خود را به صورت خمير بازي روانه بازار كرد.

 


 


چيپس سيب زميني:


اين محصول پرطرفدار اولين بار توسط آشپزي به نام جورج كروم ساخته شد. يكي از مشتري هاي رستوران كه از سيب زميني سرخ شده رستوران راضي نبود مرتباً آنها را به آشپزخانه پس مي داد و از تردنبودن آنها شكايت مي كرد . آشپز رستوران كه عصباني شده بود و ديگرحوصله شنيدن شكايت مشتري را نداشت سيب زميني ها را به صورت لايه هاي بسيار نازك خرد كرد، به آنها نمك اضافه كرد و در روغن فرو برد. اين چيپس هاي ترد و خوشمزه به زودي در سراسر آمريكا معروف شدند و طرفداران زيادي پيدا كردند.

 


 


قهوه :


مي گويند چوپاني از اهالي اتيوپي يا حبشه متوجه شده بود كه وقتي گوسفندانش از گياهان قرمز رنگي كه در اطرافشان روييده بود تغذيه مي كنند، شادتر و سرحال تر از هميشه به نظر مي رسند. چوپان بعد از بررسي و امتحان اين گياه آن را به يك پيشواي ديني نشان داد و در نهايت اين گياهان پس از سرخ شدن و جوشيدن به عنوان يك نوشيدني مورد استفاده قرار گرفتند.

 


 
دسته ها :


لامبورگيني Aventador J يكي از سريع‌ترين غول‌هاي روي خشكي به حساب مي‌آيد. جاي تعجب هم نيست كه چنين اتومبيلي خريداران خوبي هم داشته باشد. 

استفان وينكلمن، مدير عامل لامبورگيني، قيمت اين اتومبيل را 2.8 ميليون دلار، معادل 2.1 ميليون يورو عنوان كرده است. البته اين رقم بدون احتساب ماليات است. 

به گزارش تكناز : حجم موتور آونتادور 6.5 ليتر است و 691 اسب بخار قدرت دارد. اين اتومبيل در حالت عادي سقف ندارد و راننده بايد حتماً در هنگام رانندگي، از كلاه مخصوص استفاده كند. جالب است بدانيد كه رانندگي با اين اتومبيل در سطح شهر ممنوع است. براي اين‌كه بتوانيد آن را وارد خيابان‌هاي شهر بكنيد، بايد آن را در اداره پليس ثبت كنيد.


 
گرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.irگرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.irگرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.ir


گرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.ir


گرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.ir


گرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.ir


گرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.irگرانقيمت‌ ترين اتومبيل 
جهان در سال 2012 + تصاوير www.taknaz.ir
دسته ها :


1- هواپيماي جت با موتورهايي روي بال

حتماً ديده ايد كه هواپيماهاي جت موتورهايشان را در زير بال ها قرار مي دهند اما اخيراً يك طرح مفهومي از يك هواپيماي جديد با نام AMELIA توسط ناسا معرفي شده است كه در كمال تعجب موتورهايش روي بالها تعبيه شده است. در اين طرح جديد به كارگيري موتورها و در نتيجه خروج با شدت هوا از قسمت بالاي بال باعث شده كه طي پديده اي به نام اثر كواندا مي تواند هنگام بلند شدن از سطح زمين تا 75 درصد در مصرف سوخت صرفه جويي كند. در اين طراحي همچنين گفته مي شود كه نويز و صداي مزاحم براي سرنشينان كمتر شده و در نهايت باعث سفر هوايي دلپذيرتر و ارزان تر مي شود

 

2-سريع ترين دوچرخه الكتريكي

اين دوچرخه الكتريكي لقب فراري دوچرخه ها را دارد و مي تواند تا سرعت بيش از 45 كيلومتر بر ساعت حركت كنيد. همچنين مي توانيد با استفاده از پدال ها به آن كمك كنيد. جالب است بدانيد اين دوچرخه مي تواند در مسير هاي مستقيم و صاف تجربه يك سفر كوهستاني با دوچرخه را برايتان شبيه سازي كند.

 

3-كارت خوان و درگاه USB همراه براي گوشي هاي اندرويدي

اگر شما از كاربران گوشي هاي هوشمند هستيد حتماً مي دانيد در گوشي هايي مانند نوكيا N8 و يا سامسونگ Galaxy S II مي توانيد با استفاده از يك كابل On-the-Go فلش مموري خود را به گوشي متصل كنيد و با آن تبادل اطلاعات كنيد؛ اما اگر صاحب يك گوشي اندرويدي به جز اين گوشي ها هستيد و به اين قابليت نياز داريد مي توانيد با استفاده از اين محصول شركت Sanwa نه تنها فلش مموري بلكه موس ، كيبورد و مموري كارت هاي مختلف را نيز به آن متصل كنيد.

 

4- حلقه تراشيده شده از الماس

وقتي نام حلقه الماس را مي شنويد معمولاً در ذهنتان يك حلقه با قطعه كوچكي الماس روي آن تصور مي كنيد اما اخيراً يك جواهرساز سوئيسي يك حلقه كامل تراشيده شده از يك الماس بزرگ 150 قيراتي را به نمايش گذاشته است كه در آن از هيچ عنصري جز الماس استفاده نشده است. همانطور كه حدس مي زنيد اين حلقه زيبا قيمت بسيار بالايي دارد و هم اكنون قيمت پايه 70 ميليون دلار براي آن در نظر گرفته شده است.

 

5- فتوشاپ CS6 Beta

همانطور كه هفته گذشته در پرشين كال به اطلاعتان رسانديم شركت بزرگ ادوبي اخيراً نسخه جديد آزمايشي برترين نرم افزار ويرايش تصاوير را منتشر كرد. در فتوشاپ جديد با استفاده از قابليت Pure Magic مي توانيد قسمتي از تصاوير مانندي يك جسم را جابجا كنيد بدون آنكه پشت تصوير خراب شود. همچنين قابليت هاي ويرايش فيلم و ايجاد تصاوير سه بعدي نيز از ديگر مشخصات آخرين نسخه فتوشاپ مي باشد.

 

6- طرح لمبورگيني Ferruccio

ماشين هاي اسپورت لمبورگيني همواره به علت طراحي جذاب و متفاوت مورد توجه همگان بوده و آخرين مدل آن يعنيLamborghini Aventador كه آن را برايتان معرفي كرده ايم نيز از اين قاعده مستثني نيست. اما مارك هاسلر قدم را فراتر گذاشته و يك طرح متفاوت براي لمبورگيني آينده ارائه داده است كه شايد بيشتر به ماشين هاي موجود در فيلم هاي علمي تخيلي شبيه باشد.

 

7- پرندگان خشمگين فضايي

حتماً مي دانيد كه پرطرفدارترين بازي تاريخ موبايل ها چيزي نيست جز Angry Birds يا همان پرندگان خشمگين. اين بازي كه در ابتداي ورود كاربران بسيار زيادي را در پلتفرم هاي مختلف موبايل و پس از آن ويندوز جذب كرد كم كم داشت به يك بازي تكراري و كم هيجان بدل مي شد كه Rovio تصميم گرفت يك نسخه انقلابي از بازي را تحت عنوان Angry Birds Space ارائه دهد كه داستان بازي در فضا رخ مي دهد.

 

8- هارد هاي اكسترنال 2 ترابايتي وسترن ديجيتال

اگر از طرفداران فيلم هاي سينمايي با كيفيت هاي بالا و يا بازي هاي پرحجم باشيد و علاقه به آرشيو كردن آنها و تبادل اطلاعات داشته باشيد حتماً به يك هارد اكسترنال احتياج پيدا خواهيد كرد. وسترن ديجيتال پرطرفدارترين برند در اين زمينه است كه اخيراً هارد هاي اكسترنال جديد خود را تا ظرفيت 2 ترابايت معرفي كرده است. اين هارد 250 دلاري كه از قابليت USB 3.0 نيز برخوردار است ادعا مي كند كه اولين هارد ديسك اكسترنال با اين حجم است.

 

9- اندرويد 4 بر روي نوكيا N9

نوكيا N9 به اعتقاد من يكي از بهترين اسمارت فون هاي بازار مي باشد كه علاوه بر سخت افزار مناسب داراي يك سيستم عامل جديد و جذاب است كه مي توانست آينده بسيار خوبي داشته باشد. متاسفانه نوكيا اعلام كرد كه ديگر از MeeGo پشتيباني نمي كند و گوشي هاي ميگويي اين شركت به N9 ختم مي شود. كاربران اين گوشي كه از تعداد پايين اپليكيشن هاي اين گوشي شكايت دارند مي توانند به زودي اندرويد 4 را در كنار MeeGo بر روي گوشي خود تجربه كنند. اخيراً هكرهاي سايت NITDroid موفق شده اند كه اندرويد 4 را براي اين گوشي پورت كنند كه البته هنوز در مراحل آزمايشي است.

 

10- تصاوير درز شده از گوشي جديد سامسونگ GT-i9300

اين گوشي كه اخيراً تصاويري از آن در اينترنت درز شده بود به نظر مي رسيد Galaxy S III باشد اما اخيراً شايعات جديد خبر از نامي تحت عنوان Galaxy M را مي دهند كه يك اندرويدي ميان جدولي با اندرويد 4 خواهد بود.

 

 

 

ده تكنولوژي برتر هفته دوم فروردين ماه 91

1- دسكتاپ سه بعدي شفاف

به تازگي دانشمندان دانشگاه MIT دسكتاپ سه بعدي شفافي را طراحي كرده اند كه تصاوير سه بعدي مانند پنجره هاي ويندوز در فضايي بين نمايشگر و صفحه ورودي پشت آن در فضا به صورت سه بعدي معلق هستند و كاربر مي تواند با دست خود با آن ارتباط برقرار كند. براي اينكه تصوير بهتري از اين فناوري در ذهنتان داشته باشيد مي توانيد اين ويدئو را تماشا كنيد.

 

2- ترازوي هوشمند Medisana VitaDock

اين وسيله كه در تصوير مشاهده مي كنيد يك ترازوي هوشمند به نام VitaDock از شركت Medisana است كه علاوه بر ظاهر زيبا مي تواند وزن دقيق شما، BMI، چربي و بسياري اطلاعات مفيد ديگر را در اختيارتان قرار دهد. اين ترازوي 200 دلاري همچنين مي تواند به وسيله بلوتوث اطلاعات را هر بار به آيفون، آيپد يا آيپاد تاچ شما ارسال كند.

 

3-عرضه گوشي هاي هوشمند  HTC One X , One S

HTC One X

بالاخره اين گوشي هاي قدرتمند اندرويدي وارد بازار شدند تا One X با قيمت 600 يورو عنوان بهترين گوشي اندرويدي و One S با قيمت 415 يورو عنوان يكي از بهترين دوهسته اي هاي بازار را از آن خود كنند.

به طور خلاصه One X داراي پردازنده چهارهسته اي 1.5 گيگاهرتزي، دوربين 8 مگاپيكسلي، صفحه نمايش 4.7 اينچي HD از نوع Super IPS LCD2 و One S داراي پردازنده دوهسته اي 1.5 گيگاهرتزي S4، دوربين 8 مگاپيكسلي و صفحه نمايش 4.3 اينچي qHD از نوع Super AMOLED  مي باشند. همچنين مي توانيد به زودي منتظر يك بررسي جامع در پرشين كال .نت باشيد.

 

4- كيبرد متفاوت و زيباي Razer براي بازي جنگ ستارگان

همه شركت Razer را به عنوان يكي از بهترين توليد كنندگان ابزار گيمينگ مي شناسند و اين بار اين شركت با يك كيبرد نسخه مخصوص Star Wars The Old Republic وارد شده كه داراي كليد هاي با نور زمينه زرد و استايل اين بازي مي باشد. جالب اينجاست كه يك صفحه نمايش لمسي در اين كيبرد تعبيه شده كه مي توانيد از آن در بازي ها براي قرار دادن Skill ها و شرتكات ها استفاده كنيد و يا حتي با مرورگر داخلي آن وبگردي كرده يا در يوتيوب فيلم ببينيد!

 

5- صفحه نمايش قابل انعطاف E-Ink از ال جي

حتماً اخيراً در عرصه فناوري راجع به صفحه هاي نمايش قابل انعطاف شنيده بوديد و همچنين مي دانيد كه كتابخوان ها از نوعي صفحه نمايش به نام E-Ink براي توليد صفحات شبيه به كاغذ استفاده مي كنند. حال ال جي يك صفحه نمايش 6 اينچي با اين فناوري اما به صورت قابل انعطاف 40 درجه توليد كرده و توليد عمده آن را نيز آغاز كرده است. به نظر مي رسد تا دو ماه آينده شاهد گجت هايي با اين صفحه نمايش باشيم.

 

6- فلش مموري به شكل گيتار

شايد براي بعضي ها متفاوت بودن وسايلشان مهم تر از كارايي و در نتيجه منحصر به فرد بودن شكل فلش مموري مهم تر از سرعت تبادل و يا استحكامش باشد. براي اين افراد Etsy يك فلش مموري به شكل گيتار با ظرفيت 16 گيگابايت آماده كرده است كه حتي داراي جعبه گيتار هم هست. قيمت در نظر گرفته شده براي اين فلش مموري متفاوت 90 دلار است.

 

7- عرضه دوربين ديجيتال نيكون D800

دوربين ديجيتال DSLR نيكون D800 بالاخره وارد بازار شد. اين دوربين يك ويژگي مهم دارد و آن كيفيت بالاي عكس در نور كم است. براي مقايسه مي توانيد عكس زير را مشاهده كنيد كه تصوير بالا مربوط به D800 و عكس پايين مربوط به iPhone 4S يكي از بهترين Cameraphone ها بازار است.

شايد باور نكنيد ولي تصوير زير مربوط به محيطي نسبتاً تاريك است كه آيفون قادر به تصوير برداري خوبي نبوده اما D800 با ISO 6400 توانسته تصويري با وضوح بالا و در عين حال بدون نويز بگيرد.

اين دوربين 36.3 مگاپيكسلي همچنين فيملبرداري فوق العاده اي با وضوح 1080p دارد كه نمي توان آن را با دوربين هاي هيچ موبايلي مقايسه كرد. قيمت عرضه اين دوربين حرفه اي با كيفيت 3000 دلار است.

 

8- اسپيكر و داك قدرتمند Logitech UE Air

وقتي صحبت از كيفيت وسايل الكتريكي مي شود لاجيتك همواره به عنوان يكي از برترين برندها مطرح است. اين داك 400 دلاري جديد كه UE Air نام دارد مي تواند يك آيفون، آيپاد تاج يا حتي آيپد را در خود جاي داده و علاوه بر پخش موزيك آن را شارژ كند.

همچنين با قابليت AirPlay اپل مي توانيد iDevice خود را بدون سيم و از طريق WiFi به اين اسپيكر متصل كنيد و از صداي آن لذت ببريد. حتي اگر گجتتان با iOS كار نمي كند مي توانيد از طريق سوكت 3.5 ميلي متري استاندارد گجتتان را البته به صورت با سيم به آن متصل كنيد.

 

9- فضاي آنلاين ابري Google Drive

با اينكه هنوز گوگل رسماً Google Drive را تأييد نكرده است اما تصاوير درز كرده نشان مي دهد كه گوگل قصد دارد براي رقابت با ديگر شركت ها مانند اپل و مايكروسافت سرويس ابري خود را راه اندازي كند. شايعات خبر از 5 گيگابايت فضاي رايگان را از اواسط همين ماه ميلادي مي دهند.

اين سرويس همچنين مي تواند رقيب قدرتمندي براي Dropbox كه از محبوب ترين فضاهاي رايگان اينترنتي است باشد.

 

10- عرضه نسخه 18 مرورگر سريع Google Chrome

همانطور كه مي دانيد مرورگر گوگل كروم به تازگي از فايرفاكس هم جلو زده و به عنوان سريع ترين مرورگر خود را به اينترنت اكسپلورر نزديك كرده است. گوگل در هفته گذشته نسخه جديد كروم را با استفاده بهتر از كارت گرافيك عرضه كرد.

در نسخه جديد چه در ويندوز و چه در مك با استفاده از نهايت قدرت كارت گرافيك برنامه ها و مخصوصاً بازي هاي تحت وب بهتر اجرا شده و تجربه سريع تر و روان تري را براي كاربر خواهد داشت.


 

 

 

دسته ها :


1- هواپيماي جت با موتورهايي روي بال

حتماً ديده ايد كه هواپيماهاي جت موتورهايشان را در زير بال ها قرار مي دهند اما اخيراً يك طرح مفهومي از يك هواپيماي جديد با نام AMELIA توسط ناسا معرفي شده است كه در كمال تعجب موتورهايش روي بالها تعبيه شده است. در اين طرح جديد به كارگيري موتورها و در نتيجه خروج با شدت هوا از قسمت بالاي بال باعث شده كه طي پديده اي به نام اثر كواندا مي تواند هنگام بلند شدن از سطح زمين تا 75 درصد در مصرف سوخت صرفه جويي كند. در اين طراحي همچنين گفته مي شود كه نويز و صداي مزاحم براي سرنشينان كمتر شده و در نهايت باعث سفر هوايي دلپذيرتر و ارزان تر مي شود

 

2-سريع ترين دوچرخه الكتريكي

اين دوچرخه الكتريكي لقب فراري دوچرخه ها را دارد و مي تواند تا سرعت بيش از 45 كيلومتر بر ساعت حركت كنيد. همچنين مي توانيد با استفاده از پدال ها به آن كمك كنيد. جالب است بدانيد اين دوچرخه مي تواند در مسير هاي مستقيم و صاف تجربه يك سفر كوهستاني با دوچرخه را برايتان شبيه سازي كند.

 

3-كارت خوان و درگاه USB همراه براي گوشي هاي اندرويدي

اگر شما از كاربران گوشي هاي هوشمند هستيد حتماً مي دانيد در گوشي هايي مانند نوكيا N8 و يا سامسونگ Galaxy S II مي توانيد با استفاده از يك كابل On-the-Go فلش مموري خود را به گوشي متصل كنيد و با آن تبادل اطلاعات كنيد؛ اما اگر صاحب يك گوشي اندرويدي به جز اين گوشي ها هستيد و به اين قابليت نياز داريد مي توانيد با استفاده از اين محصول شركت Sanwa نه تنها فلش مموري بلكه موس ، كيبورد و مموري كارت هاي مختلف را نيز به آن متصل كنيد.

 

4- حلقه تراشيده شده از الماس

وقتي نام حلقه الماس را مي شنويد معمولاً در ذهنتان يك حلقه با قطعه كوچكي الماس روي آن تصور مي كنيد اما اخيراً يك جواهرساز سوئيسي يك حلقه كامل تراشيده شده از يك الماس بزرگ 150 قيراتي را به نمايش گذاشته است كه در آن از هيچ عنصري جز الماس استفاده نشده است. همانطور كه حدس مي زنيد اين حلقه زيبا قيمت بسيار بالايي دارد و هم اكنون قيمت پايه 70 ميليون دلار براي آن در نظر گرفته شده است.

 

5- فتوشاپ CS6 Beta

همانطور كه هفته گذشته در پرشين كال به اطلاعتان رسانديم شركت بزرگ ادوبي اخيراً نسخه جديد آزمايشي برترين نرم افزار ويرايش تصاوير را منتشر كرد. در فتوشاپ جديد با استفاده از قابليت Pure Magic مي توانيد قسمتي از تصاوير مانندي يك جسم را جابجا كنيد بدون آنكه پشت تصوير خراب شود. همچنين قابليت هاي ويرايش فيلم و ايجاد تصاوير سه بعدي نيز از ديگر مشخصات آخرين نسخه فتوشاپ مي باشد.

 

6- طرح لمبورگيني Ferruccio

ماشين هاي اسپورت لمبورگيني همواره به علت طراحي جذاب و متفاوت مورد توجه همگان بوده و آخرين مدل آن يعنيLamborghini Aventador كه آن را برايتان معرفي كرده ايم نيز از اين قاعده مستثني نيست. اما مارك هاسلر قدم را فراتر گذاشته و يك طرح متفاوت براي لمبورگيني آينده ارائه داده است كه شايد بيشتر به ماشين هاي موجود در فيلم هاي علمي تخيلي شبيه باشد.

 

7- پرندگان خشمگين فضايي

حتماً مي دانيد كه پرطرفدارترين بازي تاريخ موبايل ها چيزي نيست جز Angry Birds يا همان پرندگان خشمگين. اين بازي كه در ابتداي ورود كاربران بسيار زيادي را در پلتفرم هاي مختلف موبايل و پس از آن ويندوز جذب كرد كم كم داشت به يك بازي تكراري و كم هيجان بدل مي شد كه Rovio تصميم گرفت يك نسخه انقلابي از بازي را تحت عنوان Angry Birds Space ارائه دهد كه داستان بازي در فضا رخ مي دهد.

 

8- هارد هاي اكسترنال 2 ترابايتي وسترن ديجيتال

اگر از طرفداران فيلم هاي سينمايي با كيفيت هاي بالا و يا بازي هاي پرحجم باشيد و علاقه به آرشيو كردن آنها و تبادل اطلاعات داشته باشيد حتماً به يك هارد اكسترنال احتياج پيدا خواهيد كرد. وسترن ديجيتال پرطرفدارترين برند در اين زمينه است كه اخيراً هارد هاي اكسترنال جديد خود را تا ظرفيت 2 ترابايت معرفي كرده است. اين هارد 250 دلاري كه از قابليت USB 3.0 نيز برخوردار است ادعا مي كند كه اولين هارد ديسك اكسترنال با اين حجم است.

 

9- اندرويد 4 بر روي نوكيا N9

نوكيا N9 به اعتقاد من يكي از بهترين اسمارت فون هاي بازار مي باشد كه علاوه بر سخت افزار مناسب داراي يك سيستم عامل جديد و جذاب است كه مي توانست آينده بسيار خوبي داشته باشد. متاسفانه نوكيا اعلام كرد كه ديگر از MeeGo پشتيباني نمي كند و گوشي هاي ميگويي اين شركت به N9 ختم مي شود. كاربران اين گوشي كه از تعداد پايين اپليكيشن هاي اين گوشي شكايت دارند مي توانند به زودي اندرويد 4 را در كنار MeeGo بر روي گوشي خود تجربه كنند. اخيراً هكرهاي سايت NITDroid موفق شده اند كه اندرويد 4 را براي اين گوشي پورت كنند كه البته هنوز در مراحل آزمايشي است.

 

10- تصاوير درز شده از گوشي جديد سامسونگ GT-i9300

اين گوشي كه اخيراً تصاويري از آن در اينترنت درز شده بود به نظر مي رسيد Galaxy S III باشد اما اخيراً شايعات جديد خبر از نامي تحت عنوان Galaxy M را مي دهند كه يك اندرويدي ميان جدولي با اندرويد 4 خواهد بود.

 

 

 

ده تكنولوژي برتر هفته دوم فروردين ماه 91

1- دسكتاپ سه بعدي شفاف

به تازگي دانشمندان دانشگاه MIT دسكتاپ سه بعدي شفافي را طراحي كرده اند كه تصاوير سه بعدي مانند پنجره هاي ويندوز در فضايي بين نمايشگر و صفحه ورودي پشت آن در فضا به صورت سه بعدي معلق هستند و كاربر مي تواند با دست خود با آن ارتباط برقرار كند. براي اينكه تصوير بهتري از اين فناوري در ذهنتان داشته باشيد مي توانيد اين ويدئو را تماشا كنيد.

 

2- ترازوي هوشمند Medisana VitaDock

اين وسيله كه در تصوير مشاهده مي كنيد يك ترازوي هوشمند به نام VitaDock از شركت Medisana است كه علاوه بر ظاهر زيبا مي تواند وزن دقيق شما، BMI، چربي و بسياري اطلاعات مفيد ديگر را در اختيارتان قرار دهد. اين ترازوي 200 دلاري همچنين مي تواند به وسيله بلوتوث اطلاعات را هر بار به آيفون، آيپد يا آيپاد تاچ شما ارسال كند.

 

3-عرضه گوشي هاي هوشمند  HTC One X , One S

HTC One X

بالاخره اين گوشي هاي قدرتمند اندرويدي وارد بازار شدند تا One X با قيمت 600 يورو عنوان بهترين گوشي اندرويدي و One S با قيمت 415 يورو عنوان يكي از بهترين دوهسته اي هاي بازار را از آن خود كنند.

به طور خلاصه One X داراي پردازنده چهارهسته اي 1.5 گيگاهرتزي، دوربين 8 مگاپيكسلي، صفحه نمايش 4.7 اينچي HD از نوع Super IPS LCD2 و One S داراي پردازنده دوهسته اي 1.5 گيگاهرتزي S4، دوربين 8 مگاپيكسلي و صفحه نمايش 4.3 اينچي qHD از نوع Super AMOLED  مي باشند. همچنين مي توانيد به زودي منتظر يك بررسي جامع در پرشين كال .نت باشيد.

 

4- كيبرد متفاوت و زيباي Razer براي بازي جنگ ستارگان

همه شركت Razer را به عنوان يكي از بهترين توليد كنندگان ابزار گيمينگ مي شناسند و اين بار اين شركت با يك كيبرد نسخه مخصوص Star Wars The Old Republic وارد شده كه داراي كليد هاي با نور زمينه زرد و استايل اين بازي مي باشد. جالب اينجاست كه يك صفحه نمايش لمسي در اين كيبرد تعبيه شده كه مي توانيد از آن در بازي ها براي قرار دادن Skill ها و شرتكات ها استفاده كنيد و يا حتي با مرورگر داخلي آن وبگردي كرده يا در يوتيوب فيلم ببينيد!

 

5- صفحه نمايش قابل انعطاف E-Ink از ال جي

حتماً اخيراً در عرصه فناوري راجع به صفحه هاي نمايش قابل انعطاف شنيده بوديد و همچنين مي دانيد كه كتابخوان ها از نوعي صفحه نمايش به نام E-Ink براي توليد صفحات شبيه به كاغذ استفاده مي كنند. حال ال جي يك صفحه نمايش 6 اينچي با اين فناوري اما به صورت قابل انعطاف 40 درجه توليد كرده و توليد عمده آن را نيز آغاز كرده است. به نظر مي رسد تا دو ماه آينده شاهد گجت هايي با اين صفحه نمايش باشيم.

 

6- فلش مموري به شكل گيتار

شايد براي بعضي ها متفاوت بودن وسايلشان مهم تر از كارايي و در نتيجه منحصر به فرد بودن شكل فلش مموري مهم تر از سرعت تبادل و يا استحكامش باشد. براي اين افراد Etsy يك فلش مموري به شكل گيتار با ظرفيت 16 گيگابايت آماده كرده است كه حتي داراي جعبه گيتار هم هست. قيمت در نظر گرفته شده براي اين فلش مموري متفاوت 90 دلار است.

 

7- عرضه دوربين ديجيتال نيكون D800

دوربين ديجيتال DSLR نيكون D800 بالاخره وارد بازار شد. اين دوربين يك ويژگي مهم دارد و آن كيفيت بالاي عكس در نور كم است. براي مقايسه مي توانيد عكس زير را مشاهده كنيد كه تصوير بالا مربوط به D800 و عكس پايين مربوط به iPhone 4S يكي از بهترين Cameraphone ها بازار است.

شايد باور نكنيد ولي تصوير زير مربوط به محيطي نسبتاً تاريك است كه آيفون قادر به تصوير برداري خوبي نبوده اما D800 با ISO 6400 توانسته تصويري با وضوح بالا و در عين حال بدون نويز بگيرد.

اين دوربين 36.3 مگاپيكسلي همچنين فيملبرداري فوق العاده اي با وضوح 1080p دارد كه نمي توان آن را با دوربين هاي هيچ موبايلي مقايسه كرد. قيمت عرضه اين دوربين حرفه اي با كيفيت 3000 دلار است.

 

8- اسپيكر و داك قدرتمند Logitech UE Air

وقتي صحبت از كيفيت وسايل الكتريكي مي شود لاجيتك همواره به عنوان يكي از برترين برندها مطرح است. اين داك 400 دلاري جديد كه UE Air نام دارد مي تواند يك آيفون، آيپاد تاج يا حتي آيپد را در خود جاي داده و علاوه بر پخش موزيك آن را شارژ كند.

همچنين با قابليت AirPlay اپل مي توانيد iDevice خود را بدون سيم و از طريق WiFi به اين اسپيكر متصل كنيد و از صداي آن لذت ببريد. حتي اگر گجتتان با iOS كار نمي كند مي توانيد از طريق سوكت 3.5 ميلي متري استاندارد گجتتان را البته به صورت با سيم به آن متصل كنيد.

 

9- فضاي آنلاين ابري Google Drive

با اينكه هنوز گوگل رسماً Google Drive را تأييد نكرده است اما تصاوير درز كرده نشان مي دهد كه گوگل قصد دارد براي رقابت با ديگر شركت ها مانند اپل و مايكروسافت سرويس ابري خود را راه اندازي كند. شايعات خبر از 5 گيگابايت فضاي رايگان را از اواسط همين ماه ميلادي مي دهند.

اين سرويس همچنين مي تواند رقيب قدرتمندي براي Dropbox كه از محبوب ترين فضاهاي رايگان اينترنتي است باشد.

 

10- عرضه نسخه 18 مرورگر سريع Google Chrome

همانطور كه مي دانيد مرورگر گوگل كروم به تازگي از فايرفاكس هم جلو زده و به عنوان سريع ترين مرورگر خود را به اينترنت اكسپلورر نزديك كرده است. گوگل در هفته گذشته نسخه جديد كروم را با استفاده بهتر از كارت گرافيك عرضه كرد.

در نسخه جديد چه در ويندوز و چه در مك با استفاده از نهايت قدرت كارت گرافيك برنامه ها و مخصوصاً بازي هاي تحت وب بهتر اجرا شده و تجربه سريع تر و روان تري را براي كاربر خواهد داشت.


 

 

 

دسته ها :


             تصاويري دلنشين از طبيعت رويايي و زيبا

 


 

دانلود همه عكس ها در يك فايل زيپ

 

دسته ها :


>اين يك آزمون بسيار جالب است. خود دكتر فيل مك‌گرا(روان‌شناس معروفي كه مجري يك
>
> برنامه فوق‌العاده پرطرفدار تلويزيوني است) در اين آزمون نمره 55 گرفته است. او اين آزمون
>
>را روي اپرا وينفري، مجري معروف برنامه تلويزيوني، انجام داده كه نمره 38 گرفته است.
>به 10 سوال ساده زير پاسخ دهيد تا ببينيد شما چه نمره‌اي در اين آزمون به دست مي‌آوريد و
>
>تفسير آن چيست.
>تذكر مهم: به سوال‌ها براساس آنچه كه امروز هستيد پاسخ دهيد، نه آنچه كه در گذشته بوده‌ايد.
>http://www.ravanyar.com/FunnyTests/personality/DrPhils/default.asp
>
>
>
>--

دسته ها :
دسته ها :
 
تكنيك چيني "جين جي دو"
اگر نتوانيد با چشمان بسته بيش از 10 ثانيه روي يك پا بايستيد، اندام هاي
داخلي شما باهم هماهنگي ندارند و بدن شما به سمت پيري است.انجام روزانه
اين تمرين - روزي يك دقيقه – توصيه شده است. گفته شده كه ايمني بدن بالا
مي رود، فشار و قند خون تنظيم مي شود، بيماريهاي شانه ها و ستون فقرات
كاهش مي يابد و از تحليل قواي فكري جلوگيري مي شود
لابد تصور مي كنيد كار ساده اي است! در اين صورت بهتر است يك بار امتحان كنيد
  

دسته ها :

>توصيه هاي يك پروفسور چيني:
>
>متحير كننده است. توصيه هاي بسيار خوبي  هستند . چند دقيقه صرف مطالعه آن بكنيد هرگز تصور نمي كنيد كه ممكن است زندگي يك نفر بستگي به شما داشته باشد.
>پدر من بر اثر سكته فلج شد و سپس مرد. كاش من چيزي در باره اين نوع كمك هاي اوليه مي دانستم . هنگامي كه  حمله صورت مي گيرد مويرگها به تدريج در مغز پاره مي شوند.
>هنگامي كه سكته اتفاق مي افتد، آرامش خود را حفظ كنيد. مهم نيست قرباني كجاست . او را حركت ندهيد چون مويرگهايش پاره خواهند شد. براي جلوگيري از سقوط قرباني ، كمكش كنيد تا بنشيند
>
>1-      سوزن يا سنجاق را روي آتش استريل كنيد بعد  با آن سر هر 10  انگشت مريض را خراش دهيد.
>2-    اين طب سوزني نيست فقط يك خراش يك ميلي متري است روي سر انگشتان.
>3-    خراش بدهيد تا خون خارج شود.
>4-    اگر خون خارج نشد، با انگشت خودتان سر انگشت مريض را فشار دهيد.
>5-    وقتي  از هر 10 انگشت خون خارج شد چند دقيقه صبر كنيد تا بيمار هشياري خود را باز يابد.
>6-    اگر دهان قرباني كج شد لاله گوشهايش را آنقدر بكشيد تا سرخ شوند.
>7-    بعد هر لاله گوش را دو بار بخراشيد تا از هر كدام دو قطره خون خارج شود.
>بعد از چند دقيقه  قرباني بايد هشياري خود را بدست بياورد.  منتظر بمانيد تا بيمار دوباره وضعيت طبيعي خود را بدون هر گونه علامت غير عادي به دست بياورد.  سپس  او را به بيمارستان برسانيد.  حركت سريع آمبولانس در راه بيمارستان و افتادن در دست اندازها با عث پارگي مويرگها مي شود.
>من در باره نجات زندگي با حجامت از يك دكتر سنتي چيني به نام "ها بو تينگ" كه در سون جيوك زندگي مي كند آموختم.  به علاوه من در اين زمينه تجربه عملي دارم. پس مي توانم بگويم كه اين روش صد در صد موثر است.
>در سال 1979 من در كالج "فور گاپ " در " تاي چونگ" تدريس مي كردم . يك روز بعد از ظهر مشغول تدريس بودم كه ناگهان يك معلم ديگر نفس نفس زنان وارد كلاس شد و گفت : " خانم ليو عجله كن بيا ،  سوپروايزر  ما سكته كرده است."  من فورا به طبقه سوم رفتم  و ديدم آقاي "چن فو تي ين"  سوپروايزر ما همه علائم سكته را دارد: رنگ پريدگي،  اختلال در تكلم  و كج شدن دهان.
>فوراً ا ز يكي از  دانشجويان خواستم تا از داروخانه بيرون مدرسه يك سرنگ بخرد تا با آن سر انگشتان آقاي چن را خراش بدهم.  وقتي ازهمه ده انگشتش قطرات خون ( اندازه يك نخود) خارج شد،  رنگ به چهره آقاي چن  و روح به چشمانش بازگشت . ولي دهانش هنوز كج مانده بود. پس گوشهايش را كشيدم تا پر ا ز خون شدند وقتي كاملا سرخ شدند،  لاله گوش راستش را دو بارخراش دادم تا دو قطره خون خارج شود. وقتي از هرلاله گوشش دو قطره خون خارج شد ، يك معجزه رخ داد. در عرض 3-5 دقيقه شكل دهانش به حالت طبيعي خود برگشت و تكلمش هم روان و واضح شد.  او را گذاشتيم تا يك مدت استراحت كند و يك
فنجان چاي داغ هم داديم بعد كمكش كرديم تا از پله ها پايين برود.  او را
به بيمارستان "ويوا" رسانديم.  يك شب در بيمارستان بستري شد و روز بعد
براي تدريس به مدرسه بازگشت . همه چيز به حالت  نرمال در آمد.
>به طور معمول قربانيان سكته از پارگي جبران ناپذير مويرگها در راه بيمارستان رنج مي برند. در نتيجه اين گونه بيماران هرگز بهبود نمي يابند .
>بنابراين ، سكته دومين علت مرگ است. اگر كسي خوش شانس باشد، زنده مي ماند ولي ممكن است تا آخر عمر فلج بماند.  اين  اتفاق وحشتناكي است كه در زندگي مي تواند رخ دهد.
>اگر همه ما اين روش را به خاطر داشته باشيم و به سرعت پروسه  نجات زندگي را شروع كنيم قربانيان دوباره احيا شده و صد در صد حالت عادي خود را به دست خواهند آورد.
>
>اگر ممكن است لطفاٌ اين متن را پس از مطالعه به ديگران فوروارد كنيد .  شايد به نجات زندگي يك نفر كمك كند.
دسته ها :

عكس در حال بارگذاري است. لطفا چند لحظه صبر كنيد.

دسته ها :
X